Online marketingová agentura jakmy s.r.o.

+420 775 646 376

Blanická 922/25, Praha 2

Top

Práce z domu ► 35 tipů, jak si vydělávat na dálku

Práce z domu ► 35 tipů, jak si vydělávat na dálku

Jak si vydělávat na dálku? Home office – sen a zbožné přání mnoha lidí, kteří každý den pravidelně dojíždějí do zaměstnání. Práce na dálku, to je práce v klidu, v pohodlí domova, v ruchu kavárny nebo třeba na exotickém ostrově. Děláte to, co vás baví, a v čase, kdy vám to vyhovuje nejvíce. Možnosti v dnešním světě jsou téměř neomezené, jen je „chytit za pačesy“. Podívejte se na top práce z domu a najděte si tu, šitou vám na míru. 

Výhody a nevýhody práce z domova

Než se ale pustíme do samotného výčtu externích prací z domova, měli byste si říct, zda je to pro vás a zda to zvládnete. Ne každý má totiž na to tu správnou „náturu“.

Výhody práce z domu

 • Pracovní dobu si většinou můžete uzpůsobit dle vlastních potřeb. 
 • Můžete pracovat odkudkoliv (domov, coworkingová centra, kavárny, v rámci ČR, ale také ze zahraničí).
 • Na práci máte klid a přesně takové prostředí, jaké potřebujete.

Nevýhody práce z domova

 • Vyžaduje pořádnou dávku sebemotivace a disciplíny.
 • Komunikujete převážně jen přes počítač a můžete pociťovat samotu.
 • Může se dostavit snížení produktivity, nebo naopak sklon k workoholismu.

Pokud se jedná o pouhý přivýdělek z domova, pocit sounáležitosti si doplníte během běžného pracovního dne v kanceláři. V případě full-time úvazku při externí práci z domova vám kontakt s lidmi umožní práce z coworkingového centra.

Regus.com

Vyberte si práci podle toho, co vás baví a jací jste

Každý jsme jiný. Někdo je introvert, někdo extrovert, jeden miluje čísla, druhého láká spíše kreativní práce z domu. Z pohodlí domova mohou pracovat všichni, jen to chce najít tu správnou činnost podle osobnosti, znalostí a zkušeností (a mít trochu štěstí). Abyste se do práce tzv. dokopali, musíte dělat to, co vás baví a v čem se cítíte silní v kramflecích. Jak pracovat z domova a čím se vlastně živit?

Práce z domu - 35 tipů jak vydělávat - banner

Pokud rádi píšete – blogování, tvůrčí psaní, práce v externí redakci

Tato práce se hodí zejména pro milovníky češtiny, gramatiky a stylistiky. Jedná se o kreativní práci z domova, kterou je možné vykonávat při studiu, na mateřské, v důchodu, ale samozřejmě také na plný úvazek.

Pište svůj blog. A když bude dobrý, firmy vám začnou platit, abyste propagovali jejich produkty. Blog si můžete vytvořit například na platformě WordPress. Když se naučíte s WordPressem, máte dveře otevřené téměř všude, tedy jen ne do světa velkých e-shopů, tam už je potřeba robustnější řešení.

Nebo pište pro jiné. Jako copywriter nebo ghostwriter budete tvořit články, slogany nebo texty na e-shopy. Pracovat můžete pro živnostníky, agentury nebo pro firmy. Nabídky práce se rojí jako houby po dešti a šance jsou poměrně vysoké. Stačí si jen připravit ukázky své práce a oslovit potenciální klienty. Třeba na Facebooku ve skupinách Copywriteři a další psavci, Práce pro copywritery nebo Holky z marketingu, jejichž zakladatelkou je Pavlína Louženská.

Jak si přivydělat z domova psaním ještě jinak?

 • Staňte se spisovatelem. Napište motivační nebo vzdělávací knížku, pohádky nebo třeba kuchařku. S tvůrčím psaním vám pomůže třeba René Nekuda.
 • Staňte se korektorem. Jako pravá ruka copywritera opravujte gramatické a stylistické chyby a dělejte text ještě lepším.
 • Staňte se redaktorem. Oslovte online magazín nebo časopis, který sami rádi čtete, a nabídněte své služby.

Pokud máte rádi online marketing – PPC, SEO, správa sociálních sítí, e-mailing

Konzultanti a specialisté na online marketing jsou velmi žádaní, protože webové stránky a e-shopy posouvají k lepšímu a pomáhají zvyšovat konverze a tržby. Vyznáte se v Google Adwords, Google Analytics, ovládáte některý z e-mailingových nástrojů, jako jsou například MailChimp, Mailerlite nebo Smartemailing, víte jak zvýšit návštěvnost webu pomocí SEO či je vám blízký Facebook a propagace na sociálních sítích, pak je právě toto pro vás ta správná cesta.

A pokud jste si opravdu jistí v SEO nebo třeba ve správě PPC reklam, napište mi na [email protected] a pobavíme se, jak bychom společně mohli výsledky našich klientů posunout ještě dál.

Tip: Zrovna vyšla taková malá bible #jaknasítě od Michelle Losekoot a Elišky Vyhnánkové. Určitě si přečtěte.

Melvil.cz

Pokud rádi komunikujete – online poradenství, koučink, call centrum, doučování, školení

Chcete pracovat z domu, ale milujete komunikaci s lidmi? Komunikujte s nimi online, po telefonu, na skypu nebo přes whatsapp. Předávejte své zkušenosti a znalosti, jako to dělá například Janka Chudlíková. Samozřejmě můžete koučovat a dělat online poradenství v jakémkoliv oboru vás napadne.

Další variantou „komunikující“ práce a brigády z domova je telemarketing a práce v call centru, ale můžeme zde zařadit také pozici personalisty a náboráře. Staňte se v dnešní době hodně populárním headhunterem a pro firmy vyhledávejte relevantní pracovníky a specialisty.

Pokud jste kreativní a manuálně zruční – vyrábění předmětů, šití, kreslení, grafický nebo bytový design

Máte „zlaté ručičky“ a co do nich uchopíte, to proměníte ve zlato? Umíte šít, pracovat v grafickém programu, krásně kreslíte nebo vám jde práce se dřevem? Nabízí se nepřeberné množství kreativních činností, které dělat, a produktů, které prodávat. Například:

 • Ilustrace, grafika webů, log a vizuálních identit firem (jejich prodej například na Fiverr)
 • Oblečení vlastní výroby
 • Výrobky ze dřeva (například PeraNovák)
 • Kosmetické služby a kreativní líčení
 • Pěstování a prodej rostlin (legálních!), ovoce a zeleniny
 • Vaření a pečení
 • Točení videí, které můžete prodávat firmám, nebo je umístit na Youtube a vydělávat si jimi tady (pokud dosáhnete určitého počtu zhlédnutí, začnou se ve vašich videích zobrazovat reklamy).
 • Focení a prodej fotografií firmám a do fotobank (jejich prodej například na Depositphotos)
 • a jiné kreativní a manuální práce z domu

PeraNovak.cz

Do této skupiny umělců ale mohou patřit také bytoví designéři. Zútulňujte lidem interiéry, případně jim raďte, co si pořídit, kde a z jakých materiálů a pomozte jim domov dovést k dokonalosti.

Své první výtvory můžete zkusit prodat na Fleru nebo na Instagramu a pak to rozjet klidně ve velkém. Pokud vás tyto přivýdělky z domu opravdu chytnou a bude o ně zájem, může se stát, že časem přerostou váš domov a budete si muset pronajmout provozovnu. Ale to přece také není špatné, když budete svým pánem!

Pokud rádi programujete – tvorba webů, e-shopů

Můžete začít jen správou internetových obchodů a upravovat zde ceny, popisky, doplňovat nové produkty apod. To je výborný způsob, jak si přivydělávat z domova. Přitom stojí za to, přihlásit se na kurz HTML/CSS či nějakého programovacího jazyka a postupně začít tvořit blogy, weby, prográmky a aplikace. Můžete se také podílet na tvorbě zajímavých produktů a studovat kvalitní kódy na GitHubu.

GitHub.com

Programátorů ve firmách je nedostatek, a proto máte dveře otevřené i při požadavku na plný home office. Pokud jste dobří, firmy se o vás poperou a snesou vám modré z nebe, jen abyste pro ně pracovali.

Pokud milujete cizí jazyky – psaní článků, překlady, tlumočení

Stejně jako copywriteři jsou i překladatelé potřeba. Dá se říci, že svět už téměř nemá hranice, a proto do České republiky proudí produkty, knihy, články a mnoho dalšího, čemu je potřeba přeložit celý obsah, popisek nebo návod.

Rovněž tlumočení například při hovoru na skypu, na konferencích a jiných akcích vyžaduje rychlý překlad. V angličtině už to většinou tolik není potřeba, ale v dalších jazycích, kterým málokdo rozumí, najdete jako tlumočník stále hojné uplatnění.

Pokud se vyznáte v zákonech – účetnictví, daně, právní služby

Orientujete se v účetní rozvaze, DPH, zákonech či odvodech daní? I účetnictví, daňové poradenství či právní služby můžete vykonávat bez problému z domu. V případě, že si netroufáte na daňové a účetní služby a poradenství, nabízí se další, méně náročné administrativní práce z domu – kontrola správnosti textů, čísel a překlepů, přepisování textů ze starých spisů apod.

Obecně je kancelářská práce z domova velmi oblíbená nejen u uchazečů, ale také u zaměstnavatelů. Ti totiž nemusí platit pracovní prostor a pracovní síla je tak vyjde mnohem levněji.

Pokud rádi sdílíte svůj život – influencer

Na sociálních sítích jste jako ryba ve vodě a dovedete trávit hodiny focením toho, co děláte, jíte, kam cestujete nebo jak se oblékáte? Pak je pro vás právě toto práce jako stvořená. Jen se k ní musíte vypracovat. Až v okamžiku, kdy nasbíráte dostatečný počet followerů, kteří vás obdivují (věří vašemu názoru) a pravidelně sledují, a tedy budete pro firmy zajímaví, začnou vám chodit nabídky na placené spolupráce. Firmy vám budou samy posílat produkty k tomu, abyste jim udělali reklamu a za jejich propagaci vám zaplatí.

Mezi influencery z našeho menšího českého rybníčku můžeme zařadit například anie_songe, chefkamu, beha_nguyen, katerezkova, které najdete na Instagramu. Asi nejvíce patrný je ale influencing u celebrit: modelek, herců, zpěváků a dalších veřejně známých osobností (například Miss World 2016 Taťána Gregor Brzobohatá – tatianagbrzobohata).

Výborně a vtipně dělá influencing například Erik Meldik z Viral Brothers, kterému na Instagramu můžete opravdu nahlédnout do každodenního života.

Další možné profese, které lze vykonávat na dálku

 • Realitní makléř
 • Stavební konstruktér
 • Strojírenský konstruktér
 • Obchodní zástupce
 • Dispečer

Snad jsme vás dostatečně motivovali k práci na dálku. Strach a obavy odložte stranou. Vyberte si „svůj“ obor a pole působnosti a vzhůru do toho. Vědět o sobě světu pak můžete dát nejen na Facebooku a Instagramu, ale tak na Twitteru nebo LinkedIn, kde se mimo jiné dozvíte celou řadu dalších zajímavých informací k tomu, jak pracovat na dálku a externě. 

[ratemypost]

+ 3 případovky + 1 mil. Kč