Online marketingová agentura jakmy s.r.o.

+420 775 646 376

Blanická 922/25, Praha 2

Top
jakmy.cz / Byznys  / Seriál ,,Jak založit Startup“ píše Michal Krhut. Proč zrovna on?

Seriál ,,Jak založit Startup“ píše Michal Krhut. Proč zrovna on?

Nedávno jste si mohli všimnout, že jsme na blog jakmy začali psát seriál o startupech s názvem Jak založit Startup. Autorem všech článků na toto téma je Michal Krhut. Proč Michal píše o startupech? Jaké má zkušenosti? Přečtěte si, co o sobě napsal Michal.

Moje první setkání se Startupy bylo před dvěma lety, když jsem začal pracovat jako Content Director pro Česko-Americký Startup Virgla, kde jsem měl na starost tvorbu obsahu pro jejich mobilní appku, komunikaci s bloggery, apod.

Velká zkušenost: Soutěž ,,Startup Bootcamp Accelerator“

Po půl roce působení ve Virgle jsme se dostali mezi 11 nejlepších Startupů v soutěži na „Startup Bootcamp Accelerator“ v Amsterdamu v rámci projektu Smart Cities, kam jsem záhy na čtvrt roku odjel. Tam nás celé tři měsíce intenzivně mentorovaly ty největší kapacity z řad Startupistů, podnikatelů a couchů z celého světa. Dotáhli jsme to až do konce Bootcampu, na tzv. Demo Day, kde jsme měli možnost svůj Startup prezentovat před více než stovkou investorů.

V Amsterdamu nás mentorovaly ty největší kapacity z řad Startupistů, podnikatelů a couchů z celého světa.

Na kterých Startupech jsem se ještě podílel

V mezičase jsem se začal podílet na dalším Startupu, s přáteli jsme založili Foodtruck a po návratu do Čech jsem začal jezdit po Čechách a Slovensku po různých hudebních a food festivalech. Náš projekt byl unikátní hlavně v tom, že jsme vařili pouze vegansky a s naprostým minimem odpadu. Všechno námi používané nádobí bylo biologicky rozložitelné a vařili jsme z lokálních surovin.

Po létě, když skončila sezóna a stánek se zazimoval, jsem se s pár dalšími přáteli vrhnul do vývoje moderního REST API editoru. Měli jsme vizi, že předčí Apiary. Několik měsíců jsme se scházeli v technické knihovně v Dejvicích a snažili se vymyslet a připravit prototyp. Pak Apiary koupil Oracle.

Letos jsem pak s částí výše zmíněného týmu pracoval na založení online marketingové agentury, založené na Holakracii, tedy ploché struktuře vedení. Scházeli jsme se v malé pronajaté kanceláři na Smíchově, dělali na několika klientech a plánovali skvělé věci.

Z některých projektů sešlo, některé nevyšly a některé jsem sám opustil, abych se mohl posouvat dál. Všechny mi daly mnoho zkušeností a ty teď zužitkovávám při psaní mých článků. Snažím se v nich sdělit, co je pro Startupy životně důležité, proč tak často neuspějí a na co se zaměřit, aby člověk po pár měsících nezjistil, že se mu celý Startup rozpadá pod rukama.

Startupy mě baví – už jste četli první díl našeho seriálu?

Ve volných chvílích, když nespravuji kampaně a nepíšu články, jezdím přednášet o online marketingu a poskytuji konzultace.

Už jste se dostali ke čtění prvního dílu Jak založit Startup? Pokud ne, přečtěte si o něm nyní a můžete se těšit i na další díly, které na blogu jakmy budou vycházet postupně.

Autor: Michal Krhut

+ 3 případovky + 1 mil. Kč